0316
Arnulf Rainer*
(Baden 1929)
„Totenmaske“
1978
mixed media on photograph; framed
61 x 50 cm
monogrammed on the lower left: A.R
Provenance
Estimate: € 15.000 - 30.000
Result: € 29.040 (incl. fees)
27. November 2023, 4:00 pm
(Baden 1929)
„Totenmaske“
1978
61 x 50 cm
Estimate: € 15.000 - 30.000
Result: € 29.040 (incl. fees)