5096
Alfred Hrdlicka*
(Wien 1928 - 2009 Wien)
„"Alumne"“
2004
bronze
h. 52 cm
monogrammed and numbered on the left side: A. h. 2/16
edition: 16 pieces
Provenance
Estimate: € 3.000 - 6.000
Hammer price: € 3.000