20. June 2024, 2:00 pm

5096

Alfred Hrdlicka*

(Wien 1928 - 2009 Wien)

„"Alumne"“
2004
bronze
h. 52 cm
monogrammed and numbered on the left side: A. h. 2/16
edition: 16 pieces

Provenance

Estimate: € 3.000 - 6.000
Hammer price: € 3.000