27. November 2023, 2:00 pm

0160

Josef Dobrowsky*

(Karlsbad 1889 - 1964 Tullnerbach)

„Stooks“
oil on wood panel; framed
54 x 76 cm
monogrammed on the lower left: J D

Provenance

Estimate: € 10.000 - 20.000
Hammer price: € 9.000