0160
Josef Dobrowsky*
(Karlsbad 1889 - 1964 Tullnerbach)
„Stooks“
oil on wood panel; framed
54 x 76 cm
monogrammed on the lower left: J D
Provenance
Estimate: € 10.000 - 20.000
Hammer price: € 9.000
27. November 2023, 2:00 pm
„Stooks“
oil on wood panel; framed
54 x 76 cm
Estimate: € 10.000 - 20.000
Hammer price: € 9.000