19. April 2023, 3:00 pm

0358

Mario Dalpra*

(Feldkirch 1960)

„Raxiena“
bronze
45.5 cm
monogrammed: MD

Provenance

private property, Austria;
Auktionshaus im Kinsky, 30 November 2016, no. 468;

Estimate: € 5.000 - 10.000
Result: € 6.600 (incl. fees)