1776
Otto Eder*
(Seeboden 1924 - 1982 Seeboden)
„Rollenform / Torso“
pastel on paper; framed
73 x 51 cm (cut-out)
monogrammed: O.E.
Provenance
Estimate: € 1.200 - 2.000
Result: € 1.536 (incl. fees)
17. December 2020, 5:00 pm
„Rollenform / Torso“
pastel on paper; framed
73 x 51 cm (cut-out)
monogrammed: O.E.
Estimate: € 1.200 - 2.000
Result: € 1.536 (incl. fees)