1777
Reimo Wukounig*
(Klagenfurt 1943)
„My nervous mother“
1986
pastel on paper; framed
70 x 50 cm
monogrammed and dated on the lower right: R. W. 86
Provenance
private property, Kärnten
Estimate: € 3.000 - 6.000
17. December 2020, 5:00 pm
(Klagenfurt 1943)
„My nervous mother“
1986
pastel on paper; framed
70 x 50 cm
private property, Kärnten
Estimate: € 3.000 - 6.000