0484
Paul Paede
(Berlin 1868 - 1929 München)
„Girl in a pink dress“
oil on panel
61 × 46 cm
monogrammed upper left: PP.
Provenance
private collection, Austria
Estimate: € 500
28. February 2018, 2:00 pm
(Berlin 1868 - 1929 München)
„Girl in a pink dress“
oil on panel
61 × 46 cm
monogrammed upper left: PP.
private collection, Austria
Estimate: € 500