30. November 2016, 6:00 pm

1068

Adolf Frohner*

(Groß Inzersdorf 1934 - 2007 Wien)

„Untitled“
1980er Jahre
oil on hardboard concealed on canvas; unframed
150 × 48 cm
monogrammed on the lower left: A.F.

Provenance

private property,Vienna

Estimate: € 10.000 - 20.000