1068
Adolf Frohner*
(Groß Inzersdorf 1934 - 2007 Wien)
„Untitled“
1980er Jahre
oil on hardboard concealed on canvas; unframed
150 × 48 cm
monogrammed on the lower left: A.F.
Provenance
private property,Vienna
Estimate: € 10.000 - 20.000