0259
Oskar Laske*
(Czernowitz 1874 - 1951 Wien)
„Hainburg“
gouache on paper
38 × 50.4 cm
signed (lower right): O. Laske
titled (lower right and left): Hainburg
Provenance
Estimate: € 4.000 - 8.000
Result: € 5.280 (incl. fees)