0333
Arno Lehmann
(Berlin 1905 - 1973 Salzburg)
„Vessel“
Salzburg, c. 1950
ceramics, glazed; monogrammed: "AL"
h. 17.5 cm; l. 25.5 cm
Provenance
private collection, Vienna
Estimate: € 500 - 1.000
Result: € 1.280 (incl. fees)
24. November 2015, 6:00 pm
(Berlin 1905 - 1973 Salzburg)
„Vessel“
Salzburg, c. 1950
h. 17.5 cm; l. 25.5 cm
private collection, Vienna
Estimate: € 500 - 1.000
Result: € 1.280 (incl. fees)