19. June 2024, 4:30 pm

4010

Josef Dobrowsky*

(Karlsbad 1889 - 1964 Tullnerbach)

„Flowers“
1957
watercolour, gouache on paper; framed
60 x 44 cm (cut-out)
signed and dated on the lower left: Dobrowsky 57

Provenance

Estimate: € 1.500 - 3.000
Hammer price: € 1.500