0414
Albert Marquet
(Bordeaux 1875 - 1947 Paris)
„Lady with mandolin“
India ink on paper; unframed
36.4 x 25.3 cm
monogrammed on the lower right: a.m.
Provenance
Estimate: € 1.000 - 2.000
Hammer price: € 800