2041
Axel Leskoschek*
(Graz 1889 - 1976 Wien)
„Floral still life“
1953
oil on canvas; framed
90 x 70 cm
monogrammed and dated on the lower right: AL 53
Provenance
private property, Styria
Estimate: € 2.500 - 5.000
08. December 2022, 3:00 pm
(Graz 1889 - 1976 Wien)
„Floral still life“
1953
oil on canvas; framed
90 x 70 cm
private property, Styria
Estimate: € 2.500 - 5.000