08. December 2022, 3:00 pm

2126

Kurt Schmidt*

(Klagenfurt 1917 - 1985 Klagenfurt)

„Paris“
oil on hardboard; framed
70 x 70 cm
monogrammed on the lower right: KS / i

Provenance

Estimate: € 1.000 - 2.000