2144
Rudolf Raimund Ballabene*
(Zurndorf 1890 - 1968 Wien)
„Asters“
oil on canvas
70 x 60 cm
monogrammed on the lower left: RRB
Provenance
art dealer Hieke, Vienna;
Estimate: € 1.500 - 3.000
Result: € 1.920 (incl. fees)