0418
Fritz Wotruba*
(Wien 1907 - 1975 Wien)
„Standing nude“
1942
India ink on paper on cardboard; framed
32.5 x 23.8 cm
monogrammed on the lower right: F. W.
Provenance
Estimate: € 500 - 1.000
Result: € 1.280 (incl. fees)