0057
Ernst Huber*
(Wien 1895 - 1960 Wien)
„Floral still life“
1949
watercolour, gouache on paper
59 x 46 cm (cut-out)
signed and dated on the lower right: E Huber 49
Provenance
Estimate: € 1.500 - 3.000
Hammer price: € 2.000