09. March 2022

2035

Werner Berg*

(Elberfeld 1904 - 1981 Rutarhof)

„Skittle player“
1967
pencil on paper
15 x 20.5 cm
monogrammed on the lower left: W.B.
dated on the lower right: 67

Provenance

private collection, Austria

Estimate: € 1.500 - 3.000
Result: € 6.600 (incl. fees)