2308
Franz Grabmayr*
(Pfaffenberg b. Obervellach/Kärnten 1927 - 2015 Wien)
„"Feuerbild"“
2001
oil on canvas; framed
120 x 150 cm
monogrammed and dated on the reverse: F. G 2001
Provenance
Estimate: ▲€ 25.000 - 50.000
Result: ▲€ 50.160 (incl. fees)