17. December 2020, 2:00 pm

1416

Werner Berg*

(Elberfeld 1904 - 1981 Rutarhof)

„Late summer in Karelia, Finnland“
1942
oil on canvas
75 x 95 cm
monogrammed on the lower left: W.B.

Provenance

Estimate: € 35.000 - 60.000