1377
Josef Dobrowsky*
(Karlsbad 1889 - 1964 Tullnerbach)
„Flowers“
1942
watercolour, gouache on paper
58 x 45 cm (cut-out)
signed and dated on the lower left: Josef Dobrowsky 1942
Provenance
Estimate: € 2.500 - 5.000
Result: € 3.696 (incl. fees)