17. December 2020, 2:00 pm

1477

Ernst Stöhr

(St. Pölten 1865 - 1917 Wien)

„Wocheiner See“
1907
oil on panel
23 x 20 cm
monogrammed and dated on the lower right: ESt 07
monogrammed on the reverse: ES

Provenance

Estimate: € 2.500 - 5.000
Result: € 2.944 (incl. fees)