1250
Gustav Hessing*
(Czernowitz 1909 - 1981 Wien)
„Femalde nude“
c. 1954
pencil, watercolour on paper
47.5 x 65 cm
monogrammed on the lower right: GH
Provenance
Estimate: € 2.000 - 3.500
25. June 2020, 2:00 pm
(Czernowitz 1909 - 1981 Wien)
„Femalde nude“
c. 1954
pencil, watercolour on paper
47.5 x 65 cm
Estimate: € 2.000 - 3.500