24. June 2020, 2:00 pm

0649

6 Plates

Vienna, 1816
silver; monogrammed; marked: old-Viennese hallmark 1816, maker's mark "HOSP" for Joseph Hosp
dm. 26 cm; 3.188 g

Provenance

private collection Augusta Wahlberg-Mussard;

Estimate: â‚¬ 3.000 - 5.000