0121
Ernst Nepo*
(Dauba 1895 - 1971 Innsbruck)
„Silver rose“
1949
graphite on black paper
41 x 30 cm
monogrammed on the lower right: E / Nepo
Provenance
private property, Tyrol
Estimate: € 4.000 - 7.000
04. March 2020, 2:00 pm
(Dauba 1895 - 1971 Innsbruck)
„Silver rose“
1949
graphite on black paper
41 x 30 cm
private property, Tyrol
Estimate: € 4.000 - 7.000