04. March 2020, 2:00 pm

0121

Ernst Nepo*

(Dauba 1895 - 1971 Innsbruck)

„Silver rose“
1949
graphite on black paper
41 x 30 cm
monogrammed on the lower right: E / Nepo

Provenance

private property, Tyrol

Estimate: € 4.000 - 7.000