0028
Rudolf Wacker
(Bregenz 1893 - 1939 Bregenz)
„Female nude“
black chalk on paper; unframed
39,6 x 28 cm
monogrammed on the lower left: RW
Provenance
Estimate: € 2.000 - 3.000
Result: € 2.560 (incl. fees)