0155
Theodor Klotz-Dürrenbach*
(Scheibbs 1890 - 1959 Wien)
„Laaerberg, Vienna“
1919
oil on canvas
96 x 96 cm
monogrammed, signed and dated on the lower left: KD / Klotz-D. 1919
Provenance
private collection, Austria
Estimate: € 3.000 - 5.000
Result: € 3.960 (incl. fees)