17. June 2019, 4:00 pm

0544

Josef Dobrowsky*

(Karlsbad 1889 - 1964 Tullnerbach)

„Bouquet in a blue jar“
oil on cardboard
60 x 46,5 cm
monogrammed on the lower left: JD

Provenance

Estimate: € 2.500 - 3.500
Result: € 3.300 (incl. fees)