10. April 2019, 2:00 pm

0638

Paperweight with muslin ground

Baccarat, dated 1848
glass; monogrammed and dated: "B / 1848"
h. 3,7 cm; dm. 6 cm

Provenance

private collection, Vienna

Estimate: â‚¬ 1.800 - 3.200