0292
Remigius Adrianus van Haanen
(Oosterhout 1812 - 1894 Bad Aussee)
„Vast landscape“
1867
oil on canvas
22,5 x 36 cm
monogrammed and indistinctly dated on the lower left: Rv H. / (18)67
Provenance
Estimate: € 1.500 - 2.000
Result: € 1.536 (incl. fees)