0119
Max Weiler*
(Absam bei Hall i. Tirol 1910 - 2001 Wien)
„Untitled“
1949
India ink on paper
51 x 40,5 cm
monogrammed and dated on the lower right: W 49
Provenance
private property, Tyrol
Estimate: € 2.000 - 4.000
26. February 2019, 2:00 pm
„Untitled“
1949
India ink on paper
51 x 40,5 cm
private property, Tyrol
Estimate: € 2.000 - 4.000