0098
Robert Philippi*
(Graz 1877 - 1959 Wien)
„Female nude“
black chalk on paper
50 x 32 cm (cut-out)
monogrammed on the lower right: R / PH
Provenance
Estimate: € 500 - 1.000
Result: € 640 (incl. fees)