0090
Rudolf Wacker
(Bregenz 1893 - 1939 Bregenz)
„Standing nude at her toilette“
red chalk on paper
31,5 × 18 cm (cut-out)
monogrammed in the lower center: RW
Provenance
Estimate: € 1.200 - 2.400
26. February 2019, 2:00 pm
(Bregenz 1893 - 1939 Bregenz)
red chalk on paper
31,5 × 18 cm (cut-out)
Estimate: € 1.200 - 2.400