26. February 2019, 2:00 pm

0090

Rudolf Wacker

(Bregenz 1893 - 1939 Bregenz)

„Standing nude at her toilette“
red chalk on paper
31,5 × 18 cm (cut-out)
monogrammed in the lower center: RW

Provenance

Estimate: € 1.200 - 2.400