0594
Oskar Bottoli*
(Wien 1921 - 1995 Wien)
„Sitzender Frauenakt“
1982
bronze
h. 74,5 cm
monogrammed and dated: OB 1982
edition: 7/1
Cast A. Zöttl Vienna
Provenance
Estimate: € 5.000 - 8.000
01. December 2018, 3:00 pm
(Wien 1921 - 1995 Wien)
„Sitzender Frauenakt“
1982
bronze
h. 74,5 cm
edition: 7/1
Cast A. Zöttl Vienna
Estimate: € 5.000 - 8.000