0579
Grete Yppen*
(Wien 1917 - 2008)
„Untitled “
oil on canvas; framed
65,5 x 80 cm
monogrammed on the reverse: Y
Provenance
private property, Germany
Estimate: € 1.000 - 2.000
01. December 2018, 3:00 pm
(Wien 1917 - 2008)
„Untitled “
oil on canvas; framed
65,5 x 80 cm
monogrammed on the reverse: Y
private property, Germany
Estimate: € 1.000 - 2.000