19. June 2018, 3:00 pm

0019

Günter Praschak*

(Wien 1940 - 2015 Perchtoldsdorf)

„Icarus-Study“
c. 1982
terracotta; metal base; monogrammed
h. 40,3 cm (incl. base)

Provenance

private collection, Vienna

depicted in: Die Furche, no. 24, 16. June 1982

Estimate: € 900 - 1.500