0445
Josef Dobrowsky*
(Karlsbad 1889 - 1964 Tullnerbach)
„Flowers in vase“
1937
watercolour on paper
60 x 44,5 cm
monogrammed and dated on the lower right: JD 37
Provenance
Estimate: € 1.500 - 3.000
Result: € 2.816 (incl. fees)