0445
Josef Dobrowsky*
(Karlsbad 1889 - 1964 Tullnerbach)
„Flowers in vase“
1937
watercolour on paper
60 x 44,5 cm
monogrammed and dated on the lower right: JD 37
Provenance
Estimate: € 1.500 - 3.000
19. June 2018, 6:00 pm
„Flowers in vase“
1937
watercolour on paper
60 x 44,5 cm
Estimate: € 1.500 - 3.000