0202
Fritz Heckert
(Halle/Saale 1837 - 1887 München)
„Beaker“
2nd half 19th century
colourless glass, polychrome enamel colour
h. 11,2 cm
Provenance
collection Erich Schuster, Vienna
Estimate: € 300 - 600
Result: € 896 (incl. fees)