0202
Fritz Heckert
(Halle/Saale 1837 - 1887 München)
„Beaker“
2nd half 19th century
colourless glass, polychrome enamel colour
h. 11,2 cm
Provenance
collection Erich Schuster, Vienna
Estimate: € 300 - 600
25. April 2018, 4:30 pm
„Beaker“
2nd half 19th century
h. 11,2 cm
Estimate: € 300 - 600