25. April 2018, 4:30 pm

0202

Fritz Heckert

(Halle/Saale 1837 - 1887 München)

„Beaker“
2nd half 19th century
colourless glass, polychrome enamel colour
h. 11,2 cm

Provenance

collection Erich Schuster, Vienna

Estimate: € 300 - 600
Result: € 700