0115
Liqueur glass with monogramm
Potsdam, dated 1715
colourless and blue glass; dated „1715“
h. 12 cm
Provenance
1973 Uwe Friedleben, Hannover
Estimate: € 1.500 - 3.000
Result: € 1.920 (incl. fees)
25. April 2018, 2:00 pm
Potsdam, dated 1715
h. 12 cm
1973 Uwe Friedleben, Hannover
Estimate: € 1.500 - 3.000
Result: € 1.920 (incl. fees)