0043
Vase
Johann Lötz Witwe, Klostermühle, c. 1902
Décor: 1902, Formosa craquelé
colourless glass, pink underlaid
h. 14,4 cm
Provenance
private collection, Vienna
Estimate: € 800 - 1.600
05. December 2017, 4:00 pm
Décor: 1902, Formosa craquelé
h. 14,4 cm
private collection, Vienna
Estimate: € 800 - 1.600