0111
Sitting asian
Stampfen/Western Slovakia, late 18th century
ceramics; marked, painted monogramm "p."; damaged
H. 25,5 cm
Provenance
private collection, Austria
Estimate: € 500 - 1.000
Hammer price: € 500
17. October 2017, 3:00 pm
H. 25,5 cm
private collection, Austria
Estimate: € 500 - 1.000
Hammer price: € 500