17. October 2017, 3:00 pm

0111

Sitting asian

Stampfen/Western Slovakia, late 18th century
ceramics; marked, painted monogramm "p."; damaged
H. 25,5 cm

Provenance

private collection, Austria

Estimate: € 500 - 1.000
Hammer price: € 500