0310
Giselbert Hoke*
(Warnsdorf 1927 - 2015 Klagenfurt)
„Abancay“
1980
gouache on paper
48.5 × 65 cm
signed, dated and inscribed on the lower left: Hoke / 28 XII 80 / Abancay
Provenance
Estimate: € 5.000 - 10.000
Result: € 7.920 (incl. fees)