0275
Josef Dobrowsky*
(Karlsbad 1889 - 1964 Tullnerbach)
„Peonies“
1942
gouache on paper
59.5 × 46 cm (cut-out)
signed and dated on the lower left: J. Dobrowsky 42
Provenance
Estimate: € 1.500 - 3.000
Result: € 4.224 (incl. fees)