0513
Rudolf Hradil*
(Salzburg 1925 - 2007 Wien)
„Blumenstrauss“
oil on canvas; framed
94 × 68 cm
monogrammed on the lower right: R. H.
Provenance
private property, Tyrol
Estimate: € 3.000 - 6.000
Result: € 3.960 (incl. fees)
21. June 2017, 3:00 pm
(Salzburg 1925 - 2007 Wien)
„Blumenstrauss“
oil on canvas; framed
94 × 68 cm
private property, Tyrol
Estimate: € 3.000 - 6.000
Result: € 3.960 (incl. fees)