0500
Gustav Hessing*
(Czernowitz 1909 - 1981 Wien)
„Baumgruppe“
watercolour on paper; framed
31 × 42 cm (cut-out)
monogrammed on the lower left: GH
Provenance
Estimate: € 500 - 1.000
Result: € 640 (incl. fees)