0096
Beaker
Transylvania, dated 1564
silver, partly gilded; monogrammed
h. 20.5 cm; 498 g
Provenance
Estimate: € 10.000 - 20.000
25. April 2017, 3:00 pm
Transylvania, dated 1564
h. 20.5 cm; 498 g
Estimate: € 10.000 - 20.000