0636
„Small Bowl“
J. & L. Lobmeyr, Vienna, 1914
colourless glass; monogrammed: "OP"
h. 9.6 cm; dm. 12 cm
Provenance
private property, England
Max Eisler, Österreichische Werkkultur, Vienna 1916, p. 161
Estimate: € 1.000