0413
Alfred Haberpointner*
(Ebenau 1966)
„Shoe“
2000
lead, edition: 7/100
ca. 28 × 13 × 10 cm
monogrammed and dated: AH 00
Provenance
collection Dieter and Barbara Ronte
Estimate: € 1.000 - 2.000
Result: € 4.620 (incl. fees)
30. November 2016, 2:00 pm
(Ebenau 1966)
„Shoe“
2000
lead, edition: 7/100
ca. 28 × 13 × 10 cm
monogrammed and dated: AH 00
Estimate: € 1.000 - 2.000
Result: € 4.620 (incl. fees)