0233
Maurice de Vlaminck*
(Paris 1876 - 1958 Paris)
„Village“
gouache on paper
45.7 × 54.2 cm
signed on the lower left: Vlaminck
Provenance
Sotheby's London, Auction 4. 12. 1996, Lot 364;
Estimate: € 10.000 - 20.000
Result: € 26.400 (incl. fees)