0292
Rudolf Wacker
(Bregenz 1893 - 1939 Bregenz)
„Pregnant nude“
1929
cahrcoal on paper
41.5 × 28 cm
monogrammed and dated on the lower right: RW 16.II.29
Provenance
Austrian private property
Estimate: € 2.000 - 4.000
Result: € 2.560 (incl. fees)